Kühtreiber KITin 150 TIG LA

invertorové

• , zakúpené v zvaracka.eu

• Prijatelná cena a kvalita
    • okrem popruhu, by to mohlo mať madlo na prenášanie

Niesom profesionálny zvárač, ale s KITIN 150 sa mi zvára dobre. Zváral som nerez aj staré hrdzavé železo, pouzil som rutilové aj bazické elektrody a so zvarom som spokojný. Dobre drzi oblúk, ale stalo sa mi, že mi elektrodu aj zalepilo (možno zlá kostra). Vela zálezí od zvolenej elektrody. Nevýhodou je iba hlučnosť chladenia stroja, ale to asi preto, aby ste vedeli že to žije. Na domáce použitie mi to uplne stačí.

• Celkom dobrá mašinka
    • Dobre chytá oblúk
    • Funguje bez problémov
    • Jednoduché nastavenie parametrov MMA aj TIG
    • Dosť lacné prevedenie krytu a plastových dielov(ostré hrany)
    • Na vrchnej strane krytu dve nepekne vyzerajúce skrutky a trhací nit
    • Predný panel je len tenká fólia pod ktorou vidno nerovnosti a displej je tak len slabo chránený proti poškodeniu

Super zváračka až na tie estetické chybičky

Vynikajúca mašinka,zváranie jedna radosť,som spokojný

Typ zváračky
invertorové

KITin 150  170 TIG LA sú profesionálne invertorové zváracie stroje tretej generácie konštruované s využitím IGBT technológie s rýchlou mikroprocesorovou reguláciou  FAST CONTROL. Stroje sa vyznačujú vysokými záťažami 125 A na 100 a výkonom, nízkou spotrebou el. energie, vynikajúcimi zváracími vlastnosťami, sú ľahké, malých rozmerov a hlavne spoľahlivé. Riadiaca elektronika je vyrábaná SMD technológiou. Tieto stroje sú určené do prevádzok, kde je kladený dôraz na maximálnu úžitkovú hodnotu a vysoký výkon za priaznivú cenu. Stroje sú vybavené mikroprocesorovým riadením a displejom zobrazujúcim nastavené hodnoty.

Vybavenie

Prehľadný displej zobrazujúci nastavené hodnoty

Jednoduchá a prehľadná grafika s veľkými tlačidlami

MMA

Funkcia HOT START

Funkcia ARC FORCE

Funkcia ANTI STICK  pri skrate zváracej elektródy automaticky klesne prúd na hodnotu 10 A

VRD bezpečnostný systém MMA

TIG LA

Funkcie TIG LA  kľudovom stave je na výstupných konektoroch 12V  invertor je vo vypnutom stave. Pri dotyku wolfrámovou elektródou sa invertor automaticky zapne.

TIG PULS zváranie  pre zváranie tenkých materiálov

TIG DOWN SLOPE  vyplnenie krátera

TIG koncový prúd

Zváranie metódou MMA

Perfektné zapálenie zváracieho oblúku zabezpečuje funkcia HOT START ktorá je jednoducho nastaviteľná v dvoch úrovniach. HOT START  štartovací prúd je možné nastaviť v rozmedzí 0 vypnuté až na hodnotu o 70 vyššia než je nastavený zvárací prúd. Ďalej je možné nastaviť dĺžku trvania HOT START v závislosti na podmienkach zvárania.

Bezchybné zapálenie oblúku podporuje napätie na prázdno 85V.

Stroje KITin TIG LA sú štandardne vybavené bezpečnostnou funkciou VRD

Voltage Reduce Device. Funkcia sa dá jednoduchým spôsobom zapnúť a následne vypnúť čo je signalizované symboly na displeji. VRD ponúka zvýšenú bezpečnosť pri práci a manipulácii so zapnutým strojom. VRD automaticky znižuje napätie na prázdno na bezpečnú hodnotu 15V po dobu kedy obsluha nezvára. Akonáhle sa zvárač dotkne elektródou zváraného materiálu, napätie sa okamžite zvýši na hodnotu 85V na prázdno po dobu 5 sek. A spustí sa funkcia HOT START, čím je zaistený bezproblémový štart.

Zváranie metódou TIG

Stroje sú vybavené precíznym dotykovým zapaľovaním oblúku TIG LA. LA zaisťuje bezpečný štart v TIG a veľmi nízke opotrebovanie volfrámové elektródy pri štarte. Elektronika umožňuje nastavenie funkcie DOWN

SLOPE  vyplnenie kráteru na konci zváracieho procesu a nastavenie pulzácie v rozsahu až do 500 Hz pre zváranie veľmi tenkých nerezových a ďalších materiálov. Pre precízne zakončenie zváracieho procesu je možné nastaviť koncový prúd.

Aktivácia zakončenia zváracieho procesu sa vykonáva jednoduchým oddialením a následným priblížením volfrámové elektródy. Zvárací oblúk znižuje po nastavenú dobu 05 sec. Intenzitu až do úplného vypnutia  vyplnenie krátera.

Takto vybavené stroje KITin TIG LA s jednoduchým ovládaním a nastavovaním parametrov sú všestranne použiteľné takmer vo všetkých aplikáciách zvárania MMA a TIG WIG.

Mikroprocesorové riadenie umožňuje:

V MMA metóde:

Nastavenie funkcie HOT START - navýšenie prúdu, popr. vypnutie funkcie

Nastavenie času dobehu funkcie HOT START

Zapnutie a vypnutie bezpečnostné funkcie VRD

Nastavenie zváracieho prúdu

V TIG metóde:

Zapnutie funkcie PULS a jej nastavenie v rozsahu frekvencie 0,5  500 Hz

Zapnutie funkcie a dobehu zváracieho prúdu  DOWN SLOPE a jej nastavenie v rozsahu 0,1  5 sek.

Nastavenie koncového zváracieho prúdu od 10 A

Nastavenie zváracieho prúdu

Priblíženie volfrámové elektródy k zváranému materiálu

Dotyk volfrámové elektródy zváraného materiálu

Oddialenie volfrámové elektródy a zapálenie zváracieho oblúku pomocou

LA  veľmi nízke opotrebenie volfrámové elektródy dotykom

Zvárací proces

Zakončenie zváracieho procesu a aktivácie DOWN SLOPE vyplnenie krátera sa uskutočňuje oddialením volfrámové elektródy na cca 810 mm od zváraného materiálu Opätovné priblíženie  zvárací prúd sa znižuje po nastavenú dobu 0 až 5 sek. Na nastavenú hodnotu koncového prúdu nap. 10A  vyplnenie krátera Zakončenie zváracieho procesu. Digitálne riadenie automaticky vypne zvárací proces

Technické parametre

• Celkom dobrá mašinka
    • Dobre chytá oblúk
    • Funguje bez problémov
    • Jednoduché nastavenie parametrov MMA aj TIG
    • Dosť lacné prevedenie krytu a plastových dielov(ostré hrany)
    • Na vrchnej strane krytu dve nepekne vyzerajúce skrutky a trhací nit

Super zváračka až na tie estetické chybičky

Vynikajúca mašinka,zváranie jedna radosť,som spokojný

• Pozrite sa, kde môžete produkt kúpiť:

Do 3 dní • 1 variantZdarma100 % • 1 231 recenziíĎalšie informácie
  • , zakúpené v Zvaracky-Obchod.sk

O tejto zváračke si nájdete dosť príspevkov na webe. Pre mňa ako hobby zvárača je to super a postačujúci stroj. Dávam 4,5 len preto, že viete zohnať aj lepšie. Ale za viac peňazí ;)

• absolutne bezproblemove zvaranie

+ male rozmery
    + nizka vaha
    +velmi lahko sa manipuluje

• Funguje bez problemov - zatial 3x pouzity
  • , zakúpené v Zvaracky-Obchod.sk

Vynikajuci pristroj! Zvara ako ma a este lepsie ako som ocakaval.

• , zakúpené v Zvaracky-Obchod.sk

Mám ju krátko a nemôžem ju hodnotiť.

• , zakúpené v Zvaracky-Obchod.sk

Zvara perfektne šikovna spratna zvaračka konečne niečo kvalitne zvaram kazdi den zatjal super.